Wordpress Beyaz Ekran Hatası Çözümü

WordPress Beyaz Ekran Hatası Çözümü

Sürekli WordPress altyapısı kullanan hemen herkesin karşılaşabileceği bir problem olan Beyaz Ekran Hatası çok basit sebeplerden dolayı karşınıza çıkıyor olabilir. O zaman gelin birlikte seçenekleri değerlendirelim.

1- Kurulan Tema veya Eklenti

Kurduğunuz bir tema veya eklentiden hemen sonra beyaz ekran hatasını alıyorsanız problem kurduğunuz üründen kaynaklı olabilir. Ürünü kaldırdığınız da sorun muhtemelen çözülecektir.

Kurduğunuz temayı veya eklentiyi kaldırmak için admin paneline erişemiyorsanız sunucunuza bağlanarak hatalı ürünü silebilirsiniz.

Bir tema kaldırmak için, aşağıdaki yolu izleyebilirsiniz.

/public_html/wp-content/themes/temaismi

Bir eklenti kaldırmak istiyorsanız da aşağıdaki yolu takip edebilirsiniz.

/public_html/wp-content/plugins

Son kurduğunuz tema veya eklenti muhtemelen beyaz ekran hatası oluşmasına sebep veriyor olacaktır. Yine de sorununuz düzelmediyse aşağıdaki seçeneklere geçebilirsiniz.

2- Hafıza Sınırı

Beyaz ekran hatasının bir başka sebebi de kurduğunuz tema ve eklentilerin sunucunuzun hafızasını fazlasıyla kullanmasından kaynaklanabilir.

Bunu aşmak için ise sitenizin ana dizininde bulunan wp-config.php adlı dosyası bir metin editörü ile açarak aşağıdaki kodu ekleyebilirsiniz.

define( ‘WP_MEMORY_LIMIT’, ‘256M’ );

3- Sitenin yedeğini kullanarak sorunu kökünden çözmek

Sitenizi hala beyaz ekran hatasından kurtaramadıysanız en kesin çözüm olan yedeği kurarak sorunu ortadan kaldırabilirsiniz.

Sunucunuzun yönetim panelinde bulunan yedekler kısmında sizin için en ideal yedek tarihini bularak yükleme yapabilir ve sorundan kurtulabilirsiniz.

Yukarıdaki tüm çözümleri denemenize rağmen hala beyaz ekran hatası almaya devam ediyorsanız aşağıya yorum bırakabilirsiniz, ekibimiz size yardımcı olacaktır.

Yorum yapın

Physical Address

304 North Cardinal St.
Dorchester Center, MA 02124